KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15873059
nr 1587 3059
Astrid Theselius
(1927-2019), Sverige
Interiör, monogramsignerad. Akvarell, bildmått: 30x20 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm
Astrid Theselius, svensk tecknare och målare född i Stockholm 1927, död 2019.
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
måndag 11 december 2023
kl 20:02:45
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Astrid Theselius
Läs mer om Astrid Theselius