KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 17475277
nr 1747 5277
Arne Granhall
(1915-2004), Sverige
Signerad, daterad - 55, interiör. Akvarell, bildmått: 31x22 cm, yttermått inklusive ram: 45x34 cm
Arne Granhall, svensk grafiker och skulptör född 1915, död 2004 .
måndag 8 december 2025
kl 20:54:00
Arne Granhall
Läs mer om Arne Granhall