KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13073536

nr 1307 3536

Ã…ke Plantin

(1898-1987), Sverige

Akvarell, Figur, signerad. 33x25 cm

Åke Plantin, svensk bildkonstnär född 1898 i Västerås, död 1987.

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 17 februari 2020
kl 18:06:42

16/2 18:37:35 1      100 kr
17/2 17:34:44 2      Vinnande bud

Ã…ke Plantin

Läs mer om Ã…ke Plantin