KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7994734
nr 799 4734
Agnes Cleve
(1876-1951), Sverige
Akvarell, Agnes Cleve (1876-1951), Signerad A Cleve -30, 'Handarbetande kvinna', motivets mått: 38x30
Kondition: Proviniens fam Jon-And
Agnes Cleve-Jonand, svensk målare född i Uppsala 1876, död 1951.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 17 december 2012
700 kr
900 kr
1.100 kr
- Klassiska
Agnes Cleve
Läs mer om Agnes Cleve