KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 4355047

nr 435 5047

Akvarell

'Mot stan', Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige 1925, plats motiv: Stockholm?, två mörka personer sittande på höjd, i bakgrunden kyrktorn, ljus gul och grå, 48 x 62, 5 cm, signerad: '12.4.25 Ewald', ram med glas och passepartout

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 30 oktober 2006

  • 30 okt

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Läs mer om TEMA Ewald Dahlskog