KONST / Skulptur & konsthantverk / Afrikana 6798024
*
nr 679 8024
Afrikana
diverse skulpturer, 1950-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2011
kl 17:58:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 13:31:27
1
100 kr
31/1 09:40:16
2
Vinnande bud
31/1 15:42:57
3
200 kr
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: african tribal art africana afrikana konsthantverk skulptur
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8220 Jardiniere
mässing och kristall. Längd: 40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:13
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
*
Afrikana
Läs mer om 50-tal
nr 679 8024
Afrikana
diverse skulpturer, 1950-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/1 13:31:27 | 1 | 100 kr |
| 31/1 09:40:16 | 2 | Vinnande bud |
| 31/1 15:42:57 | 3 | 200 kr |
- Tema
31 jan
50-tal
På Metropols 50-talsauktion samlar vi vackra och spännade former från 50-talet.
Läs mer om 50-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: african tribal art africana afrikana konsthantverk skulptur
-
8241 Bläckställ
Brons/mässing. Längd: 20 cm. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8220 Jardiniere
mässing och kristall. Längd: 40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:13 -
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48



