ÖVRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 6812170
*
nr 681 2170
Ymnighetshorn
Nysilver, Stockholm, längd: 52, höjd: 50
Kondition: gravyr
Utrop:
1.200 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 februari 2011
kl 18:02:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/2 10:05:36
1
600 kr
14/2 16:26:31
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter stockholm ymnighetshorn
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53
-
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8341 Fat
Försilvrad koppar. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:05
*
Ymnighetshorn
Kondition: gravyr
nr 681 2170
Ymnighetshorn
Nysilver, Stockholm, längd: 52, höjd: 50
Kondition: gravyr
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 februari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/2 10:05:36 | 1 | 600 kr |
| 14/2 16:26:31 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter stockholm ymnighetshorn
-
8020 Bestick
55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:40 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:23 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
1017 Bordsuppsats
skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:53 -
8140 Eldset
smide, nutida. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8341 Fat
Försilvrad koppar. Diameter: 31 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:05



