Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ymnighetshorn 10741498



*

nr 1074 1498


Ymnighetshorn

nysilver, höjd: 45 ca


Utrop:

500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2016
kl 18:06:01


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
10/12 21:21:25 1      150 kr
10/12 22:22:09 2      Vinnande bud
12/12 12:06:50 3      350 kr
12/12 12:06:50 2      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: nysilver pläter ymnighetshorn
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8140 Eldset
    smide, nutida. Höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51
  • 7210 Hängen
    3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:36
  • 8026 Jarniniere
    Jugend, metall, glasinsats, med hänkel, Dua 2 1, h..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:31
  • 8067 Lackask
    Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38




Ladda ner broschyr