GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13903417

nr 1390 3417

Vas

Porslin, Nyrokoko, hänklar. Längd: 21 cm, djup: 17 cm, höjd: 30 cm

Kondition: fotnagg, h.h.30

Utrop:

800 kr

Såld:

1.000 kr

måndag 12 april 2021
kl 19:00:36

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.