GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9164365
*
nr 916 4365
Vas
P H Lundgren, Keramik, höjd: 29
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2014
kl 19:28:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 04:55:45
1
100 kr
6/10 10:28:27
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik p h lundgren vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38
-
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24
-
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:59
*
Vas
nr 916 4365
Vas
P H Lundgren, Keramik, höjd: 29
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/10 04:55:45 | 1 | 100 kr |
6/10 10:28:27 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik p h lundgren vas
-
6040 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:38 -
6278 Oljemålning
R. Zirvas J: son, stadsmotiv. Signerad. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 18:24 -
6045 Strutvas
med prismor, fot i nysilver med dekor av påfåglar...//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:59