GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 7537671
*
nr 753 7671
VASE
ceramics, signed, with dedication, height: 25,
Keramik, Signerad, med dedikation, höjd: 25
Estimate:
500
Auction date:
Monday April 16 2012
at 17:23:05
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
today
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 250
Auction ends
today
19 jan at 19:37
*
VASE
nr 753 7671
VASE
ceramics, signed, with dedication, height: 25,
Keramik, Signerad, med dedikation, höjd: 25
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday April 16 2012 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
today
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 250
Auction ends
today
19 jan at 19:37



