GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11116319
*
nr 1111 6319
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 maj 2017
kl 18:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 20:31:39
1
150 kr
27/5 21:35:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:09
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:37
*
Vas
nr 1111 6319
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/5 20:31:39 | 1 | 150 kr |
| 27/5 21:35:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 20:09 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
19 jan kl 19:37



