GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3901450
*
nr 390 1450
Vas
Keramik, höjd: 37
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 13:43:45
1
Vinnande bud
12/12 13:45:54
1
justering av budtak
12/12 14:58:19
1
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48
-
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09
-
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07
-
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09
-
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:50
*
Vas
nr 390 1450
Vas
Keramik, höjd: 37
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 13:43:45 | 1 | Vinnande bud |
| 12/12 13:45:54 | 1 | justering av budtak |
| 12/12 14:58:19 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6089 Golvvas
Göte Augustsson (f. 1917), för Ruda Glasbruk. Höjd..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:48 -
6309 Golvvas
Kina. Höjd: 46cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:09 -
6158 Penselvas
Kina, Porslin. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:41
-
6612 Penselvas
Kina. Höjd: 29 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:07 -
6181 Vas
+ skål med lock, modell äldre, Orientaliska. Höjd:..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:09 -
6532 Vas
+ skål, glas 1800-tal. Höjd: 10,5-19
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 20:50



