GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 15385490
nr 1538 5490
Ingegerd Råman
(f. 1943), Sverige
Ingegerd Råman (b. 1943), Sweden. 'Slowfox', Orrefors Glassworks, Sweden, svart glasmassa, etikettmärkt och signerad Orrefors, höjd ca 22, diameter ca 20 cm, mikronagg.
VASE, "Slowfox", Orrefors, svart glasmassa, etikettmärkt och signerad Orrefors. Höjd: ca 22cm, diameter: ca 20 cm
Condition: mikronagg
Ingegerd Råman, Swedish designer, born 1943
1000
SEK 700
Monday May 1 2023
at 19:57:49
29/4 18:35:30