GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 14378233

nr 1437 8233

Ingrid Atterberg

(1920-2008), Sverige

Vas, "Grafika" modellnr 2084, lergods. Upsala-Ekeby. Höjd: 21cm

Kondition: nagg, slitage

Ingrid Atterberg, svensk keramiker född 1920, död 2008.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 13 december 2021
kl 20:31:27

Ingrid Atterberg

Läs mer om Ingrid Atterberg
Lergods
Upsala-Ekeby