GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 13163245
*
nr 1316 3245
VASE
ceramics, Britt Inger Persson. Signerad BIP. Height: 12, 5,
BIP Britt-Ingrid Persson (f. 1938), Sverige. Keramik. Signerad BIP. Höjd: 12,5
Estimate:
500
Sold:
SEK 150
Auction date:
Monday Mars 30 2020
at 18:42:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/3 15:08:10
1
100 kr
30/3 18:13:21
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt inger persson keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
today
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
today
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:09
*
VASE
nr 1316 3245
VASE
ceramics, Britt Inger Persson. Signerad BIP. Height: 12, 5,
BIP Britt-Ingrid Persson (f. 1938), Sverige. Keramik. Signerad BIP. Höjd: 12,5
| Estimate: | 500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 150 |
| Auction date: |
Monday Mars 30 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 29/3 15:08:10 | 1 | 100 kr |
| 30/3 18:13:21 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: britt inger persson keramik vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
today
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
today
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:09



