GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3652144
*
nr 365 2144
Vas
Argenta, H.24, (fotnagg)
Utrop:
300 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 10:09:28
1
450 kr
10/6 10:19:00
2
Vinnande bud
12/6 22:14:22
1
550 kr
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran fotnagg gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:45
*
Vas
nr 365 2144
Vas
Argenta, H.24, (fotnagg)
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 10:09:28 | 1 | 450 kr |
| 10/6 10:19:00 | 2 | Vinnande bud |
| 12/6 22:14:22 | 1 | 550 kr |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran fotnagg gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar vas wilhelm kåge
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Ã…fors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:45



