GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15207373
*
nr 1520 7373
Amie Stålkrantz
(f. 1930), Sverige
Vas, Keramik. Signerad. Höjd: 23 cm
Amie Stålkrantz, svensk bildkonstnär född 1930.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 februari 2023
kl 20:58:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/2 14:20:19
1
300 kr
6/2 18:56:28
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amie stålkrantz keramik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09
-
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37
*
Amie Stålkrantz
Amie Stålkrantz, svensk bildkonstnär född 1930.
nr 1520 7373
Amie Stålkrantz
(f. 1930), Sverige
Vas, Keramik. Signerad. Höjd: 23 cm
Amie Stålkrantz, svensk bildkonstnär född 1930.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 februari 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/2 14:20:19 | 1 | 300 kr |
| 6/2 18:56:28 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: amie stålkrantz keramik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vas
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:09 -
7188 Vaser
+ tedosor. 5 st, Kina, Porslin. Höjd: 5-13 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:45
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37



