GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 3525315
*
nr 352 5315
VASE
Lenght: ()
30-tal, keramik, H.17, relief med Bla apa
Estimate:
300
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday Mars 14 2005
at 16:00:00
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik relief med bla apa vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:45
-
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37
-
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:09
*
VASE
nr 352 5315
VASE
Lenght: ()
30-tal, keramik, H.17, relief med Bla apa
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday Mars 14 2005 |
- Bid history
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik relief med bla apa vas
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
tomorrow
19 jan at 20:45 -
6547 VASES
2 pcs, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (b. ..//
Present: SEK 200
Auction ends
tomorrow
19 jan at 19:37 -
7016 VASES
one pair, Adams, England. Height: 17 cm,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
19 jan at 18:09



