GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Vas 4355080

nr 435 5080

Vas

'provglas', Ewald Dahlskog (1894-1950) för Kosta, Sverige 1928, hyttarbete, spiralvriden med luftslingor, höjd 27 cm, signerad Ewald Dahlskog Provglas feb 1928, skador, lagad

Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

måndag 30 oktober 2006

24/10 20:59:43 1      Vinnande bud

  • 30 okt

TEMA Ewald Dahlskog

Tema oktober på Metropol: G

Läs mer om TEMA Ewald Dahlskog