KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 5235004
*
nr 523 5004
Väggskulptur
Gabriel, keramik, höjd: 37
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 maj 2008
kl 16:53:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
4/5 14:12:22
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36
-
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:47
-
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56
-
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:13
*
Väggskulptur
nr 523 5004
Väggskulptur
Gabriel, keramik, höjd: 37
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 maj 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 4/5 14:12:22 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gabriel keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
-
7066 Skulptur
Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Keramik. Län..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7046 Skulptur
Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:36 -
7053 Skulptur
patinerad metall, Signerad. Höjd: 14 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:10
-
7215 Skulptur
Trähäst, snidad, "Minne af Prins Carl". Längd: 9 c..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:47 -
7040 Skulptur/sparb..
Gustavsberg, Lisa Larson (1931-2024), Sverige. Gun..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:56 -
7055 Skulpturer
2 st, Avesta, Stål. Höjd: 7-9 cm
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:13



