Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Väggreliefer 17408170



*

nr 1740 8170


Väggreliefer

ett par, mässing/keramik. Diameter: 47 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2025
kl 18:58:47


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/11 14:30:44 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Mässing
Legering av koppar och zink, vanligtvis 67% koppar och 33% zink, vilket ger en gul färgton/metall.
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: gyllene, guldfärgad keramik metall mässing väggreliefer
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 20:23
  • 7210 Hängen
    3 st, modell äldre, bland annat silver. Höjd: 3-7 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    26 jan kl 19:36




Ladda ner broschyr