Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggrelief 12498303



*

nr 1249 8303


Väggrelief

keramik, fågel, osignerad, 26x29


Utrop:

800 kr

Såld:

1.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 april 2019
kl 19:24:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
18/4 14:41:22 1      Vinnande bud
18/4 23:48:14 2      1.500 kr
18/4 23:48:14 1      1.600 kr (Budbetjänt)
18/4 23:49:07 2      1.800 kr
18/4 23:49:07 1      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv fågel fågelmotiv fåglar keramik reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:47
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 450 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:13
  • 6384 SkÃ¥l
    Alf Wallander (1862-1914), Sverige. Rörstrand. Län..//
    Aktuellt bud: 250 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:36
  • 7120 Urna
    sten. Höjd: 25,5 cm
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:08
  • 6446 Vas
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:09




Ladda ner broschyr