GLAS OCH KERAMIK / Glas / Väggrelief 5762072
*
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 6 april 2009
kl 17:18:02
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56
*
Väggrelief
nr 576 2072
Väggrelief
keramik, A. Kumlien, Landskamp på Råsunda, 14x20 (lagning)
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 april 2009 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: glas keramik kumlien lagning landskamp på råsunda reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
8048 Väggrelief
Jörg Jeschke, "127". Signerad, daterad -71, formpr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8086 Väggrelief
Oidentifierad konstnär. 1800-tal, Viktoriansk, för..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:56



