ART / Misc. paintings / Relief 8271518
*
nr 827 1518
RELIEF
ceramics, 1920s, 25x29,
keramik, 1920-tal, 25x29
Estimate:
400
Sold:
SEK 200
Auction date:
Monday May 20 2013
at 20:28:02
- Bid history
Time
Bidder
Bid
20/5 09:35:14
1
150 kr
20/5 20:15:38
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6469 TABLE LAMP
glass, Gustav Leek, reliefmotiv. Height: 44 cm,
Auction ends
in a week
12 jan at 18:42
-
6653 WALL RELIEF SC..
China, 55x30,
Auction ends
in a week
12 jan at 18:17
-
6530 VASE
Art Nouveau, late 19th - early 20th century, Rörst..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:22
*
RELIEF
nr 827 1518
RELIEF
ceramics, 1920s, 25x29,
keramik, 1920-tal, 25x29
| Estimate: | 400 |
|---|---|
| Sold: | SEK 200 |
| Auction date: |
Monday May 20 2013 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 20/5 09:35:14 | 1 | 150 kr |
| 20/5 20:15:38 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik konst reliefplatta relieftavla väggplatta väggrelief
-
6469 TABLE LAMP
glass, Gustav Leek, reliefmotiv. Height: 44 cm,
Auction ends
in a week
12 jan at 18:42 -
6653 WALL RELIEF SC..
China, 55x30,
Auction ends
in a week
12 jan at 18:17 -
6530 VASE
Art Nouveau, late 19th - early 20th century, Rörst..//
Auction ends
in a week
12 jan at 18:22



