LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Wall candlesticks 6456419
*
nr 645 6419
WALL CANDLESTICKS
ceramics, height: 51,
Keramik, höjd: 51
Estimate:
100
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday June 14 2010
at 18:33:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/6 14:28:36
1
Vinnande bud
14/6 11:49:59
2
200 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake väggljusstakar
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
today
19 jan at 18:18
-
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
today
19 jan at 20:33
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Present: SEK 1700
Auction ends
today
19 jan at 18:50
-
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:25
*
WALL CANDLESTICKS
nr 645 6419
WALL CANDLESTICKS
ceramics, height: 51,
Keramik, höjd: 51
| Estimate: | 100 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday June 14 2010 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/6 14:28:36 | 1 | Vinnande bud |
| 14/6 11:49:59 | 2 | 200 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik ljusstakar ljusstake väggljusstakar
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
today
19 jan at 18:18 -
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Present: SEK 700
Auction ends
today
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
today
19 jan at 20:33 -
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Present: SEK 1700
Auction ends
today
19 jan at 18:50 -
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Present: SEK 300
Auction ends
today
19 jan at 19:25



