Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Urna 10188256



*

nr 1018 8256


Urna

Keramik, höjd: 25 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 15 februari 2016
kl 20:47:29


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/2 17:52:58 1      100 kr
14/2 17:20:04 2      200 kr
15/2 13:23:23 3      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik urna
  • 6185 Lockurna
    Kina, 1900-tal. Höjd: 24 ca
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 20:14




Ladda ner broschyr