Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Indian ink drawing 14445079



*

nr 1444 5079


INDIAN INK DRAWING

unidentified artist. Signed, 1945. Image dimensions: 21x39, outer dimensions including frame: 32x48,


Oidentifierad konstnär. Signerad, 1945. Bildmått: 21x39, yttermått inklusive ram: 32x48 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday January 24 2022
at 20:54:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/1 15:20:20 1      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller tusch vattenfärg
  • 6565 MIXED MEDIA
    Signerad Roupé, dated Fogdö 1934. Mixed media, Ima..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:03
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58




Ladda ner broschyr