KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 13692012
nr 1369 2012
Fritz von Dardel
(1817-1901), Sverige
Tusch, Konungamötet Malmö 1848, Signerad, Fredrik VII & Karl XV, 29x39 ca
Fritz Ludvig von Dardel, född 1817, död 1901, svensk målare och tecknare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
måndag 21 december 2020
kl 19:37:28
300 kr
400 kr
Fritz von Dardel
Läs mer om Fritz von Dardel