Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / TorrnÃ¥l 9201127



*

nr 920 1127


Gunnar Norrman

(f. 1912), Sverige


Torrnål, Gunnar Norrman (f. 1912), "Pilallé", 1990, 6/15, motivet: 11 x 14


Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 oktober 2014
kl 18:16:44


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/10 22:46:39 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Gunnar Norrman

Gunnar Norrman, född 1912, svensk målare och grafiker.

Läs mer om Gunnar Norrman
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gunnar norrman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torrnål
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr