MÖBLER / Bord / Toilettebord + 1191269
*
nr 119 1269
Toilettebord +
Spegel, 50-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2002
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 22:29:29
1
100 kr
11/2 15:32:51
2
150 kr
11/2 15:45:12
2
350 kr
11/2 15:58:53
3
300 kr
11/2 15:59:16
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
7177 Soffbord
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Bredd: 90 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:44
-
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:49
*
Toilettebord +
nr 119 1269
Toilettebord +
Spegel, 50-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2002 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 22:29:29 | 1 | 100 kr |
| 11/2 15:32:51 | 2 | 150 kr |
| 11/2 15:45:12 | 2 | 350 kr |
| 11/2 15:58:53 | 3 | 300 kr |
| 11/2 15:59:16 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord sminkbord spegel toalettbord toalettebord toilettbord toilettebord
-
7177 Soffbord
Orientaliskt med bendekor av elefanter. Bredd: 90 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:44 -
7141 Soffbord/lampb..
Ovalen, Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. Bredd:..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:49



