Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Bord / Toalettebord 3661392



*

nr 366 1392


Toalettebord

spegel, 91x48 H148


Utrop:

300 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 20 juni 2005
kl 16:00:00


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bord spegel toalettebord
  • 7182 Brickbord
    Bengt Hjertén. Diameter: 46 cm, höjd: 51 cm
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:26
  • 7200 Klaffbord
    Björk, omkring sekelskiftet 1900. Bredd: 48 cm. Dj..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:07
  • 7023 Lampbord
    med låda, Newport. Bredd: 40 cm, djup: 40 cm, höjd..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:11
  • 7130 Matbord
    ”Björka” Yngve Ekström, Stolab, + 1 ilägg. Diamete..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:20
  • 7203 Piedestal
    höjd: 102 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:56
  • 7090 Piedestal
    stenskivor. Höjd: 66 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:49




Ladda ner broschyr