MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Thalerbox 17117166
nr 1711 7166
Thalerbox
silver, invändigt 2 oljemålningar, portrait, 18th century. Diameter: 4, 5 cm. Ställ i silver medföljer. Weight: 55 g,
silver, invändigt 2 oljemålningar, porträtt, 1700-tal. Diameter: 4,5 cm. Ställ i silver medföljer. Vikt: 55 g
5000
SEK 4000
Monday June 30 2025
at 19:30:46
30/6 19:25:46
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver