Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER & METAL / Silver / Tea box 10983627



*

nr 1098 3627


TEA BOX

sheffield plate, 19th century, Barbour S P co, height: 11 cm,


pläter, 1800-tal, Barbour S P co, höjd: 11 cm


Estimate:

800

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday Mars 27 2017
at 18:03:42


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/3 09:17:30 1      200 kr
21/3 09:21:46 2      200 kr
21/3 09:21:46 1      200 kr (Robot)
21/3 09:22:30 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbour s p co nysilver pläter silver tedosa ädelmetall




Ladda ner broschyr