SILVER & METAL / Silver / Tea box 10983627
*
nr 1098 3627
TEA BOX
sheffield plate, 19th century, Barbour S P co, height: 11 cm,
pläter, 1800-tal, Barbour S P co, höjd: 11 cm
Estimate:
800
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday Mars 27 2017
at 18:03:42
- Bid history
Time
Bidder
Bid
21/3 09:17:30
1
200 kr
21/3 09:21:46
2
200 kr
21/3 09:21:46
1
200 kr (Robot)
21/3 09:22:30
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbour s p co nysilver pläter silver tedosa ädelmetall
-
8107 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm. Weigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:43
-
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:38
*
TEA BOX
Läs om budbetjänten
nr 1098 3627
TEA BOX
sheffield plate, 19th century, Barbour S P co, height: 11 cm,
pläter, 1800-tal, Barbour S P co, höjd: 11 cm
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday Mars 27 2017 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 21/3 09:17:30 | 1 | 200 kr |
| 21/3 09:21:46 | 2 | 200 kr |
| 21/3 09:21:46 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 21/3 09:22:30 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barbour s p co nysilver pläter silver tedosa ädelmetall
-
8107 Frimärksdosa
silver, Birmingham, kulfötter. Length: 6 cm. Weigh..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:43 -
6324 Ljuslyktor
Sterling silver, Newport, kupa med etsad dekor. He..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:38



