Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9546490



*

nr 954 6490


DRAWING

unidentified artist, portrait, 19th century, 19x15,


Oidentifierad konstnär, Porträtt, 1800-tal, 19x15


Estimate:

500

Sold:

SEK 500

Auction date:

Monday April 13 2015
at 19:57:13


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/4 10:11:30 1      450 kr
13/4 14:28:40 2      150 kr
13/4 14:28:40 1      200 kr (Robot)
13/4 18:14:53 3      300 kr
13/4 18:14:53 1      350 kr (Robot)
13/4 18:14:59 3      400 kr
13/4 18:14:59 1      450 kr (Robot)
13/4 18:15:20 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller porträtt porträttmåleri teckning vattenfärg
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    in a week
    26 jan at 20:20
  • 7166 PASTEL
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. Signed, da..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:58
  • 7154 INDIAN INK DRA..
    Stig Claesson Slas (1928-2008), Sweden. ”Slas”. Si..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37




Ladda ner broschyr