GLASS & CERAMICS / Ceramics / Plates 16969119
*
nr 1696 9119
PLATES
unidentified artist. 2 + 2 pcs, signed, ceramics, 17x17 - 22x22,
Oidentifierad konstnär. 2 + 2 st, Signerade, keramik, 17x17 - 22x22 cm
Droit De Suite
Estimate:
500
Auction date:
Monday April 28 2025
at 18:37:30
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tallrikar
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45
*
PLATES
nr 1696 9119
PLATES
unidentified artist. 2 + 2 pcs, signed, ceramics, 17x17 - 22x22,
Oidentifierad konstnär. 2 + 2 st, Signerade, keramik, 17x17 - 22x22 cm
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Auction date: |
Monday April 28 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik tallrikar
-
7188 VASES
+ tea boxes. 5 pcs, China, porcelain. Height: 5-13..//
Auction ends
in a week
26 jan at 19:45



