SILVER & METAL / Brass, Copper and Tin / Plates 15186207
nr 1518 6207
PLATES
one pair, tin, rococo style. Diameter: 23, 5 cm, wear, damages.
ett par, Tenn, Rokokostil. Diameter: 23,5 cm
Condition: slitage, skador
SEK 350
Monday January 30 2023
at 20:47:00
200 kr
200 kr
200 kr (Robot)
300 kr
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Firma Svenskt Tenn
PLATES
Condition: slitage, skador
nr 1518 6207
PLATES
Condition: slitage, skador
Estimate: | 500 |
Sold: | SEK 350 |
Monday January 30 2023 |
Tenn
Firma Svenskt Tenn
Firma Svenskt Tenn