BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 5806011
*
nr 580 6011
Takarmatur
Funkis, glaskupor/krom
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 april 2009
kl 17:07:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/4 23:08:59
1
300 kr
23/4 17:17:17
2
350 kr
24/4 12:41:49
3
700 kr
25/4 22:05:03
4
450 kr
25/4 22:05:16
4
550 kr
26/4 13:57:18
5
800 kr
26/4 16:12:58
3
Vinnande bud
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet.
Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis glaskupor krom ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
7010 Takarmatur
1950-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47
-
6624 Takarmatur
Glas. Höjd: 23 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:10
-
7011 Takarmatur
IKEA, PS2014, design: David Wahl. Diameter: 50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:57
-
6405 Takarmatur
med plafond och prismor, mässing förställande blad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:27
-
7223 Takarmatur
med prismor, Gustaviansk stil. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:37
-
7037 Takarmatur
Mooi, Random Light medium. Diameter: 80 cm
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
*
Takarmatur
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
nr 580 6011
Takarmatur
Funkis, glaskupor/krom
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 april 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/4 23:08:59 | 1 | 300 kr |
| 23/4 17:17:17 | 2 | 350 kr |
| 24/4 12:41:49 | 3 | 700 kr |
| 25/4 22:05:03 | 4 | 450 kr |
| 25/4 22:05:16 | 4 | 550 kr |
| 26/4 13:57:18 | 5 | 800 kr |
| 26/4 16:12:58 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
27 apr
TEMA 20- & 30-tal
Funktionalismen, funkisen, uppstod på 1920-talet parallellt med den mer överdådiga art déco-stilen och hade sin storhetstid under 1930-talet. Typiskt för funkismöbler är avsaknaden av onödiga detaljer.
Läs mer om TEMA 20- & 30-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: funkis glaskupor krom ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
7010 Takarmatur
1950-tal, höj- och sänkbar. Höjd: 45 cm
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:47 -
6624 Takarmatur
Glas. Höjd: 23 cm
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:10 -
7011 Takarmatur
IKEA, PS2014, design: David Wahl. Diameter: 50 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:57
-
6405 Takarmatur
med plafond och prismor, mässing förställande blad..//
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:27 -
7223 Takarmatur
med prismor, Gustaviansk stil. Höjd: 30 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:37 -
7037 Takarmatur
Mooi, Random Light medium. Diameter: 80 cm
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24



