LIGHTING / Chandeliers & Ceiling lamps / Lighting armature 9952099
*
nr 995 2099
LIGHTING ARMATURE
1950s/1960s, height: 59 cm,
50/60-tal, höjd: 59 cm
Estimate:
600
Sold:
SEK 250
Auction date:
Monday November 16 2015
at 18:07:48
- Bid history
Time
Bidder
Bid
13/11 22:27:10
1
200 kr
15/11 14:38:20
2
200 kr
15/11 14:38:21
1
200 kr (Robot)
16/11 17:00:24
1
Vinnande bud
16/11 18:00:03
3
250 kr
16/11 18:00:03
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
8092 Golv/läslampa
Holtkoetter Leuchen, brass, ledad arm, vridbar lju..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:15
-
7222 Industrilampor
3 pcs, Castaldi, Italy. Height: 30-45,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:44
-
7189 CHANDELIER
empirestil, pendants, 5-ljusarmar. Length: 49cm. W..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:06
*
LIGHTING ARMATURE
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 995 2099
LIGHTING ARMATURE
1950s/1960s, height: 59 cm,
50/60-tal, höjd: 59 cm
| Estimate: | 600 |
|---|---|
| Sold: | SEK 250 |
| Auction date: |
Monday November 16 2015 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 13/11 22:27:10 | 1 | 200 kr |
| 15/11 14:38:20 | 2 | 200 kr |
| 15/11 14:38:21 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 16/11 17:00:24 | 1 | Vinnande bud |
| 16/11 18:00:03 | 3 | 250 kr |
| 16/11 18:00:03 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 16
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ljuskronor takarmatur taklampa taklampor
-
8092 Golv/läslampa
Holtkoetter Leuchen, brass, ledad arm, vridbar lju..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:15 -
7222 Industrilampor
3 pcs, Castaldi, Italy. Height: 30-45,
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:44 -
7189 CHANDELIER
empirestil, pendants, 5-ljusarmar. Length: 49cm. W..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:06



