![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 12905079
*
nr 1290 5079
Bordslampa
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 november 2019
kl 18:44:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/11 14:11:37
1
Vinnande bud
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...
Läs mer om Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders pehrson ateljé lyktan bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor plast åhus
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30
-
7062 Bordslampa
Keramik. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54
-
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16
-
7059 Bordslampa
med hänklar, bemålad med dekor av frukter, lergods..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:05
-
7060 Bordslampa
Porslin. Höjd: 90 cm ca
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
-
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38
*
Bordslampa
Läs mer om Retro
nr 1290 5079
Bordslampa
Anders Pehrson, "Tuben", Ateljé Lyktan, Åhus. 1970-tal, plast, längd 74 cm. Höjd: 39cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 18 november 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/11 14:11:37 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
18 nov
Retro
På vår populära retroauktion samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekselius, H ...![](/tema/themes/{4A621CA0-F211-4ABE-9343-001B107B53C6}_183x97.jpg)
Läs mer om Retro
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders pehrson ateljé lyktan bordlampa bordsarmatur bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor plast åhus
-
7027 Bordslampa
1950-tal, metall. Höjd: 28 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:30 -
7062 Bordslampa
Keramik. Höjd: 70 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 19:54 -
6015 Bordslampa
Luceplan, Italien, design: Meda/Rizzatto, höjd: 55 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:16
-
7059 Bordslampa
med hänklar, bemålad med dekor av frukter, lergods..//
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 20:05 -
7060 Bordslampa
Porslin. Höjd: 90 cm ca
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38 -
6099 Bordslampa
Studio Åhus, glas / metall. Höjd: 38 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
15 juli kl 18:38