Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Subwoofer 3508033



*

nr 350 8033


Subwoofer

Tsunami TS300 med kablage, fjärrkontroll och bok, [21654]


Utrop:

300 kr

Såld:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 28 februari 2005
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
26/2 09:44:43 1      300 kr
28/2 15:14:58 2      350 kr
28/2 15:39:02 3      400 kr
28/2 15:51:33 2      450 kr
28/2 15:54:54 3      Vinnande bud


  • Läs mer...
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Peter Dahl (f. 1934)
Svensk konstnär med norskt ursprung, född 1934 i Oslo. Familjen emigrerade i februari 1939 till Sverige (Bromma).
Rudolf Gowenius (1896-1960)
Gowenius föddes i Piteå 1896. Efter Tallbergs etsarskola på Konstakademien 1919-21 drog han till Europa för att arbeta med främst etsningar.
Oscar Dahl (1902-1966)
Målare som främst var anlitad som mönstertecknare och dekoratör vid Lidköpings porslinsfabrik samt vid Rörstrand 1943-1966.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fjärrkontroll och bok subwoofer
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8367 Bokstöd
    2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8366 Bokstöd
    Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
    Aktuellt bud: 500 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:55
  • 8140 Eldset
    smide, nutida. Höjd: 70 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:51




Ladda ner broschyr