MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Stolar 12702172
nr 1270 2172
Yrjö Kukkapuro
(f. 1933), Finland
Stolar, 1 par + bord, Design, Yrjö Kukkapuro (f. 1933), Haimi. Diameter: 60, höjd: 56 cm
Kondition: saknar klädsel slitage, skador
Yrjö Kukkapuro, finländsk möbelformgivare född 1933 i Viborgs landskommun.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 19:11:17
22/8 09:06:30
Yrjö Kukkapuro
Läs mer om Yrjö Kukkapuro