![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15904052
*
nr 1590 4052
Spegel
Vägghängd, dubbelsidig. Höjd: 120 cm, djup: 30 cm
Kondition: skadad
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2024
kl 19:21:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 19:58:36
1
100 kr
15/1 18:46:56
2
150 kr
15/1 19:05:26
1
200 kr
15/1 19:09:34
3
350 kr
15/1 19:11:02
4
600 kr
15/1 19:14:23
5
450 kr
15/1 19:14:23
4
500 kr (Budbetjänt)
15/1 19:15:10
5
600 kr
15/1 19:15:10
4
600 kr (Budbetjänt)
15/1 19:16:58
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelsidig spegel speglar vägghängd
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1590 4052
Spegel
Vägghängd, dubbelsidig. Höjd: 120 cm, djup: 30 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 19:58:36 | 1 | 100 kr |
15/1 18:46:56 | 2 | 150 kr |
15/1 19:05:26 | 1 | 200 kr |
15/1 19:09:34 | 3 | 350 kr |
15/1 19:11:02 | 4 | 600 kr |
15/1 19:14:23 | 5 | 450 kr |
15/1 19:14:23 | 4 | 500 kr (Budbetjänt) |
15/1 19:15:10 | 5 | 600 kr |
15/1 19:15:10 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
15/1 19:16:58 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dubbelsidig spegel speglar vägghängd
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:53