ÖVRIGT / Speglar / Spegel 15597342
*
nr 1559 7342
Spegel
teak, 99x45 cm
Utrop:
800 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 augusti 2023
kl 19:59:08
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 22:20:51
1
500 kr
28/8 08:46:06
2
700 kr
28/8 09:56:05
2
800 kr
28/8 19:10:38
1
800 kr
28/8 19:10:38
2
800 kr (Budbetjänt)
28/8 19:44:49
2
1.000 kr
28/8 19:46:15
3
900 kr
28/8 19:46:15
2
1.000 kr (Budbetjänt)
28/8 19:47:11
3
1.100 kr
28/8 19:53:39
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32
-
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1559 7342
Spegel
teak, 99x45 cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 augusti 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/8 22:20:51 | 1 | 500 kr |
28/8 08:46:06 | 2 | 700 kr |
28/8 09:56:05 | 2 | 800 kr |
28/8 19:10:38 | 1 | 800 kr |
28/8 19:10:38 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
28/8 19:44:49 | 2 | 1.000 kr |
28/8 19:46:15 | 3 | 900 kr |
28/8 19:46:15 | 2 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
28/8 19:47:11 | 3 | 1.100 kr |
28/8 19:53:39 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6256 Bordsspegel
nyrokoko. 72x67 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:09 -
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6023 Spegel
62x118 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:35
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6383 Spegel
Gustaviansk stil, 1900-tal, 75x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:32 -
6298 Spegel
intarsia, mahogny, 90x54 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:23