ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14613138
*
nr 1461 3138
Spegel
Rokokostil, 84x50cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 april 2022
kl 20:50:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/4 16:10:08
1
200 kr
18/4 20:35:25
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1461 3138
Spegel
Rokokostil, 84x50cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/4 16:10:08 | 1 | 200 kr |
| 18/4 20:35:25 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



