![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9835324
*
nr 983 5324
Spegel
Rokokostil, Nutida, höjd: 66 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 september 2015
kl 20:51:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/9 17:54:56
1
100 kr
24/9 21:51:15
2
150 kr
27/9 21:27:16
3
200 kr
28/9 14:49:50
4
250 kr
28/9 19:15:38
5
400 kr
28/9 19:29:56
6
400 kr
28/9 19:29:56
5
400 kr (Budbetjänt)
28/9 19:30:39
6
500 kr
28/9 19:40:18
4
500 kr
28/9 19:40:18
6
500 kr (Budbetjänt)
28/9 19:41:03
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 983 5324
Spegel
Rokokostil, Nutida, höjd: 66 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 september 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/9 17:54:56 | 1 | 100 kr |
24/9 21:51:15 | 2 | 150 kr |
27/9 21:27:16 | 3 | 200 kr |
28/9 14:49:50 | 4 | 250 kr |
28/9 19:15:38 | 5 | 400 kr |
28/9 19:29:56 | 6 | 400 kr |
28/9 19:29:56 | 5 | 400 kr (Budbetjänt) |
28/9 19:30:39 | 6 | 500 kr |
28/9 19:40:18 | 4 | 500 kr |
28/9 19:40:18 | 6 | 500 kr (Budbetjänt) |
28/9 19:41:03 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53