ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2735556
*
nr 273 5556
Spegel
rekt, 150x60
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 14:58:49
1
900 kr
6/10 15:06:30
2
800 kr
6/10 15:07:42
2
900 kr
6/10 15:09:09
2
Vinnande bud
6/10 15:16:06
3
1.100 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 273 5556
Spegel
rekt, 150x60
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 oktober 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/10 14:58:49 | 1 | 900 kr |
| 6/10 15:06:30 | 2 | 800 kr |
| 6/10 15:07:42 | 2 | 900 kr |
| 6/10 15:09:09 | 2 | Vinnande bud |
| 6/10 15:16:06 | 3 | 1.100 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



