![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14855077
*
nr 1485 5077
Spegel
metall, 41x70 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2022
kl 20:52:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/8 11:44:50
1
100 kr
26/8 08:19:30
2
300 kr
27/8 10:22:43
1
200 kr
27/8 10:22:43
2
250 kr (Budbetjänt)
27/8 10:22:46
1
300 kr
27/8 10:22:46
2
300 kr (Budbetjänt)
27/8 10:22:50
1
350 kr
29/8 20:37:12
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
-
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1485 5077
Spegel
metall, 41x70 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/8 11:44:50 | 1 | 100 kr |
26/8 08:19:30 | 2 | 300 kr |
27/8 10:22:43 | 1 | 200 kr |
27/8 10:22:43 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
27/8 10:22:46 | 1 | 300 kr |
27/8 10:22:46 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
27/8 10:22:50 | 1 | 350 kr |
29/8 20:37:12 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: metall spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53 -
6361 Toilettebord
Rokokostil, Italien, 2 lådor i sargen, uppfällbar ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:57