ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9513475
*
nr 951 3475
Spegel
Marocko, höjd: 53 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 mars 2015
kl 20:15:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 16:03:51
1
100 kr
28/3 19:10:29
2
300 kr
28/3 22:28:04
3
200 kr
28/3 22:28:04
2
250 kr (Budbetjänt)
29/3 16:56:58
4
350 kr
29/3 20:05:14
1
400 kr
30/3 16:41:04
5
450 kr
30/3 18:01:22
6
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marockansk marockanska marockanskt marocko nordafrika nordafrikansk nordafrikanskt spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 951 3475
Spegel
Marocko, höjd: 53 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 30 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 16:03:51 | 1 | 100 kr |
| 28/3 19:10:29 | 2 | 300 kr |
| 28/3 22:28:04 | 3 | 200 kr |
| 28/3 22:28:04 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 29/3 16:56:58 | 4 | 350 kr |
| 29/3 20:05:14 | 1 | 400 kr |
| 30/3 16:41:04 | 5 | 450 kr |
| 30/3 18:01:22 | 6 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: marockansk marockanska marockanskt marocko nordafrika nordafrikansk nordafrikanskt spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



