ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13614284
*
nr 1361 4284
Spegel
mahogny, 98x49 cm
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2020
kl 20:04:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 18:22:37
1
100 kr
23/11 19:30:00
2
150 kr
23/11 19:48:50
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1361 4284
Spegel
mahogny, 98x49 cm
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/11 18:22:37 | 1 | 100 kr |
| 23/11 19:30:00 | 2 | 150 kr |
| 23/11 19:48:50 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



